تبلیغات
سوت پایان - توهین مورینیو به پزشک زن
تاریخ : شنبه 28 شهریور 1394 | 09:05 | نویسنده : عبدالحسین بهرامی
 جنجال درگیری ژوزه مورینیو با اوا کارنیرو پزشک 42 ساله تیم چلسی بر سر ورود به زمین مسابقه همچنان ادامه دارد. اینبار در تازه ترین جنجالی که این موضوع راه انداخته اظهارنظر اتحادیه فوتبال انگلیس بار دیگر این جنجال را بر سر زبان‌ها انداخته است.
اتحادیه فوتبال انگلیس قرار است این موضوع را مورد بررسی قرار دهد که آیا مورینیو از زبان جنسیتی برابر مورینیو استفاده کرده است یا خیر.
پس از دیدار چلسی و سوآنزی، اسکای اسپورت اعلام کرد مورینیو در جریان رویارویی با سوانزی و زمانی که از دست خانم کارنیرو عصبانی بوده، به وی توهین بدی کرده است. بنا به ادعای اسکای اسپورت، مورینیو زیر لب حرف‌های زشتی به زبان آورده است که به معنی "فاحشه" است.
اگر ثابت شود که مورینیو به پزشک تیمش توهین کرده است، سرمربی چلسی به 5 جلسه محرومیت از همراهی تیمش محکوم خواهد شد.
قرار است اتحادیه از طریق لب‌خوانی این پرونده را بررسی کند. ویدئویی که مورینیو زیر لب به پزشک زن تیمش از کلمات بدی استفاده کرده است هم وجود دارد.
همچنین وقتی این پزشک اسپانیایی زبان که متولد کشور جبل الطارق است به نیمکت تیمش برگشت، با مورینیو صحبتی کوتاه کرد که در این صحنه هم به نظر می رسد سرمربی چلسی از کلمات بدی استفاده کرده است.
بر طیق ماده 5 اساسنامه اتحادیه فوتبال انگلیس، هر کسی که از کلمات توهین آمیز به داور یا جنسیت مخالف استفاده کند به 5 جلسه محرومیت مواجه خواهد شد.
هر چند مورینیو عنوان کرد کارنیرو در بازی آینده روی نیمکت چلسی خواهد نشست ولی از زمانی که کارنیرو توسط مورینیو اخراج شد به چلسی برنگشته است.
ژوزه مورینیو فصل قبل نیز به دلیل انتقاد از اتحادیه و اعلام اینکه علیه چلسی کمپین داوری وجود دارد با جریمه نقدی مواجه شد.