تبلیغات
سوت پایان - واکنش تند دایی به تقلید صدای او و علی پروین
تاریخ : سه شنبه 28 اردیبهشت 1395 | 14:04 | نویسنده : عبدالحسین بهرامی

به گزارش "ورزش سه"، علی دایی درباره اجرای مراسم تمسخر و تقلید صدا در جشن باشگاه پرسپولیس که با حضور مدیران و اعضای هیات مدیره و مسؤولین فوتبال و ورزش کشور برگزار شد واکنش نشان داد.

چطور جرات تمسخر پروین را دارند؟

بسیار باعث تاسف است که در فضای فوتبال و آن هم در مراسمی که باشگاه پرسپولیس برگزار می‌کند چنین اتفاقی رخ می‌دهد و واقعا مایه تاسف بسیار است. اینکه در مراسمی که مسؤولین ارشد ورزش و فوتبال کشور و مسؤولین کادر مدیریتی باشگاه پرسپولیس به خود اجازه و جرات می‌دهند با تقلید صدا و حرکات بزرگمردی مثل آقای پروین شان یک اسطوره و مرد پر افتخار فوتبال کشور و آسیا را نادیده بگیرند. برای من شخصا بسیار ناراحت کننده است. شاید من مدت زمان زیادی برای پرسپولیس بازی نكردم ولی هیچكس نمی‌تواند منكر زحمات اسطوره پرسپولیس علی آقای پروین در طی سالیان متمادی باشد و به نوعی پرسپولیس مدیون علی پروین هاست.

می‌خواهند خود را حامی فوتبال جلوه دهند

متاسفانه برخی که فوتبال ستیزی‌شان در ورزش سوژه قلم رسانه‌ها شد حالا می‌خواهند به نوعی خود را حامی فوتبال جلوه دهند در حالی که نوع نگاه‌شان به فوتبال و ورزش در همان بدو آغاز کارشان مشخص بود و حالا برای تلطیف فضای قبلی به گونه دیگری عمل کرده و می‌خواهند خود را حامی شماره یک فوتبال نشان دهند. نوع نگاه‌شان به پرسپولیس در مصاحبه‌هایی که زمان سرمربی‌گیری بنده داشتند به خوبی مشخص است. آنها پرسپولیس و تماشاگرانش را با تیم‌هایی قیاس می‌کردند که از نظر تعداد تماشاگر و افتخارات هرگز قابل قیاس با پرسپولیس نیستند.

مگر پروین برای پرسپولیس کم زحمت کشیده؟

گذشته از اینها مگر آقای پروین برای پرسپولیس و فوتبالمان کم زحمت کشیده؟ مگر غیر از این است که پرسپولیس با خون دل خوردن‌های امثال همایون خان بهزادی، حمید جاسمیان‌ها و علی پروین‌ها پرسپولیس شد؟ چگونه به خود اجازه می‌دهند مردی که حداقل 4 دهه به عنوان بازیکن مربی و کاپیتان نقش عمده‌ای و در شکل‌گیری و ثبت افتخارات پرسپولیس داشته را نادیده بگیرند؟

دروغ است که جلوی مراسم را گرفتند

علی دایی در پاسخ به این سوال که مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس تاکید کرده شوخی های انجام شده در این مراسم بدون هماهنگی انجام شده است گفت: چرا صورت مساله را پاک می‌کنند؟ کدام شوخی؟ مگر ما مردم فرق شوخی و تمسخر را نمی‌دانیم؟ مگر فاصله طنز و لودگی و توهین را نمی‌دانیم؟ اینکه عنوان می‌کنند در آن مراسم برخی آقایان حضار از چنین اقدامی ناراحت شده‌اند و جلوی ادامه مراسم را گرفته‌اند دروغ محض است. برخی از آنهایی که در این مراسم حضور داشتند و از این اتفاق ناراحت بودند مو به موی اتفاقات و واکنش‌ها را به من گفته‌اند و حتی تصویر واکنش‌ها نیز موجود است.

زحمات رییس جمهور زحمت‌کش کشورمان را از بین می‌برند

من واقعا متاسفم که به خود چنین اجازه‌ای دادند و نمی‌دانم چرا آقایانی که این اتفاق را یک شوخی می‌پندارند با صدا، تیپ و حرکات خودشان شوخی نشد. خیلی چیزها را نمی‌خواهم بگویم و نمی‌خواهم بیش از این به این اقدام ناپسند و زشت آقایانی که ادعای فرهنگ ورزشی دارند بپردازم. فقط می‌خواهم بگویم که متاسفانه برخی زحمات رییس جمهور زحمت‌کش و ورزش دوست کشورمان را نیز از بین می‌برند بر کسی پوشیده نیست که چگونه سرمربی تیم ملی با حمایت و ورود مستقیم دولت ماندگار شد و البته بر کسی پوشیده نیست که برخی در ورزش به جای تدبیر، تبخیر امید کردند.